TJK TV

Mehmet Akif Ersoy Koşusu GAZIBORA KHAN'ın

Ankara 75. Yıl  Hipodromu'nda 3 Haziran Cumartesi günü düzenlenen, İstiklal Marşımızın yazarı ünlü şair Mehmet Akif Ersoy adına gerçekleşen koşu, programın 6. mücadelesi olarak düzenlendi. 91. Gazi Koşusu yolunda, 3 yaşlı erkek tayların Ankara pistindeki en önemli sınavı olan bu önemli randevu son derece keyifli bir mücadeleye sahne oldu.

MehmetAkifErsoyKosusu_GaziBoraKhan

3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus, çim pistte 2200 metre mesafede düzenlenen 2017 yılı Mehmet Akif Ersoy Koşusu'nu (Açık-G2), Vefa İbrahim Aracı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, kır erkek safkan GAZIBORA KHAN (Native Khan - Enhance / Entrepreneur) jokeyi Ahmet Çelik ile 2.15.91'lik derece yaparak kazanmayı başardı.

Müthiş mücadelede kazanan GAZIBORA KHAN...

Son metrelere kadar kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı ve en yakın rakibi PIANO SONATA'nın baş farkı ile önünde galibiyete uzanan GAZIBORA KHAN, Sakarya Koşusu (G2) galibiyetinin ardından ilk birinciliğine ulaştı. Elde ettiği Mehmet Akif Ersoy Koşusu galibiyetiyle, yarış kariyerinin de 3. birinciliğine ulaşan başarılı safkan, son kez İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katılığı Dinçer Cebeci Koşusu'nu (KV-9), ZAFER ATEŞİ isimli safkanın ardında ikinci olarak tamamlamıştı.

Çim pistte 2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 3 yaşlı 8 İngiliz tayı katıldı. Birincilik ikramiyesi 200.000 TL olan koşunun ikinciliğini, kazanan GAZIBORA KHAN isimli safkanın hemen iç kulvarında yer alan Halis Karataş idaresindeki PIANO SONATA (Torok - Emma / Shining Steel) elde ederken, Gülerce ekürisi safkanlarından RUNNER BULL (Victory Gallop - Sun Cat / Mountain Cat) Selim Kaya ile üçüncü, son atakları ile Akın Sözen idaresinde bu önemli mücadeleye katılan ZÜMRÜTHAN (Mali - Mae West / West By West) dördüncü oldu.

GAZIBORA KHAN'in kazandığı koşuda farklar  Baş - 3 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu Videosu

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |