TJK TV

A. Cemal Kura Koşusu’nu ISKRA Kazandı

4 Haziran Pazar günü, muhteşem bir yarış gününe daha ev sahipliği yapan İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, programın ilk kupalı mücadelesi, Kulübümüzde 1976-1978, 1985-1987 tarihlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş merhum Başkanlarımızdan A. Cemal Kura koşusuydu.

iskraacemalkurakosusu

2007 yılında aramızdan ayrılan eski Başkanımız A. Cemal Kura adına düzenlenen bu önemli koşunun 2017 yılı galibi (Açık-G3/D), M. Ülkan Delikan'ın sahibi olduğu, Lindum Partnership tarafından yetiştirilen 4 yaşındaki doru kısrak ISKRA (Mount Nelson - Euro Empire / Bartok) oldu. Jokey Halis Karataş ile bu önemli mücadeleye katılan safkan, yarış hayatının en önemli başarısına A. Cemal Kura Koşusu'nu kazanarak ulaştı. ISKRA, 14 Nisan 2017 tarihinde, yine İstanbul Veleifendi Hipodromu'nda katıldığı Reha Eken Koşusu'nu (KV-6) bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde ikinci olarak tamamlamıştı. 

Çim pistte 2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 4+ yaşlı 4 safkan İngiliz kısrağı katıldı. ISKRA'nın kazandığı koşuda ikinciliği, kariyerinde 4 (G1) koşu galibiyeti bulunan başarılı safkan TATVAN İNCİSİ (Scarface - Hanımkız / Always A Classic) Selim Kaya idaresinde elde ederken,  Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu (A2) ve Kızkulesi Koşusu (A2) galibi Mİ BOMBON, Özcan Yıldırım ile üçüncü, koşuya tempo veren isim olan BÖRTEÇİNE (Strike The Gold - Nazo / Sri Pekan) sonlarda düşen temposu ile Sadettin Boyraz idaresinde dördüncü oldu.
 
Birincilik ikramiyesi 130.000 TL olan koşuyu kazanan ISKRA için koşunun bitiriş derecesi 2.16.32 olurken, farklar 1/2 Boy - 2,5 Boy - Uzak şeklinde gerçekleşti.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

admin: Kusura bakmayıni yarış adı yaz ... |mandrake: Teşekkür ederim |İso2: Tebrikler... |Amisos55: 1. ayak= 7 2. ayak= 7 3. aya ... |Amisos55: bu kupon tuttu ama o günkü 1. ... |