TJK TV

Ankara Vali Koşusu'nu GÜRSU Kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen ve programın tek kupalı mücadelesi olan Ankara Vali Koşusu, günün 5. mücadelesi olarak düzenlendi.
 
4 yaşlı Arap atları için, Ankara yarış sezonundaki önemli mücadelelerden biri olan 2017 yılı Ankara Vali Koşusu'nu (Açık-G3/DHÖ) Nimet Arif Kurtel'in sahibi olduğu, Mozaik Şar. San. Ltd. tarafından yetiştirilen al erkek safkan GÜRSU (Turbo - Dilasu / Demirkazık) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanmayı başardı.

gursu
 
3 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran GÜRSU, son kez 30 Mayıs 2017 tarihinde Kocaeli Hipodromu'nda düzenlenen Jandarma Koşusu'nda start almış ve bu mücadeleyi dördüncü olarak tamamlamıştı.
 
130.000 TL birincilik ikramiyeli, çim pistteki 1900 metre mesafeli koşuya 12 safkan Arap atı katıldı. Düzlük üzeri yaptığı etkili ataklar ile sonuca ulaşmayı başaran GÜRSU arkasında ikinciliği, Selim Kaya idaresindeki ALTINCI HİS (Özgünhan - Serengül / Sergen) elde ederken, kır safkan BENYOĞUM (Bozdağ - Işkın / Foçalı) Sadettin Boyraz ile üçüncü, Halis Karataş ile bu önemli mücadeleye katılan MADRABAZ (Turbo - Alsevda / Albatur) isimli safkan da Veli Koşusu'nu dördüncü olarak tamamladı.
 
Kazanan GÜRSU için bitiriş derecesi 2.07.36 olurken, farklar 2,5 Boy - 2 Boy - 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Tskler |Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |