TJK TV

Nail Avunduk Koşusunu FİRİKYA Kazandı

1982 - 1984  yılları arasında, TJK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş olan merhum Nail Avunduk  adına düzenlenen koşu, 11 Haziran Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda programın 5. mücadelesi olarak gerçekleşti.

frikya

27 Aralık 2003 yılında aramızdan ayrılan eski Başkanlarımızdan Nail Avunduk adına düzenlenen koşuyu (Açık-G3 / DHÖ) Nimet Arif Kurtel'in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi 6 yaşındaki kır erkek safkan FİRİKYA (Ağa Karaca - K. Irak 55 / Bodrum) jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.
 
Üst üste 2., toplamda ise 11. kez birincilik kürsüsünde yer alan FİRİKYA ayrıca, Kanuni Sultan Süleyman Koşusu (G1), Safranbolu Koşusu (KV-8), Jandarma Koşusu (KV-8), Beydağları Koşusu (KV-8), Ersoylu Koşusu (KV-7) ve Yanartaş Koşusu (KV-7) galibidir.
  
Kum (sentetik) pistte 1500 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, geçmiş koşu performansları başarılı 4+ yaşlı 9 safkan Arap atı katıldı. FİRİKYA'nın kazandığı koşuda ikinciliği, kazanan FİRİKYA isimli safkanın ekürisi BUDAKHAN (Turbo - Şilan / Haberbatur) Akın Sözen idaresinde elde ederken, bu iki safkanın arasında yer alan isim olan BİLDENHAN (Ateştopu - Neşe / Tulyad) Sadettin Boyraz ile üçüncü, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren KIRDENİZ (Berksoy - Fulyahanım / Bozdağ) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
 
Birincilik ikramiyesi 130.000 TL olan koşuyu kazanan FİRİKYA için koşunun bitiriş derecesi 1.38.83 olurken, farklar 1/2 Boy - Boyun - Uzak şeklinde gerçekleşti.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |Newcastle: Tsk ederim |admin: Tebrikler |Amisos55: YB....THİRSK |