TJK TV

Kazım Karabekir Koşusu’nu YELTAY Kazandı

3 Yaşlı safkan Arap tayları için, İstanbul yarış sezonu içerisindeki en önemli sınavlardan biri olan Kazım Karabekir Koşusu, 11 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlendi.
 yeltay
Nail Avunduk Koşusu ve Nuri Dürüst Koşusu ile birlikte, İstanbul yarış programının bir diğer önemli randevusu olan Kazım Karabekir Koşusu (Açık-G2 / DHÖ) 9 koşulu programın 7. koşusu olarak saat 17.00'de gerçekleşti. Bu önemli koşuyu, startla beraber numarayı alan ve yarışın sonuna kadar aldığı avantajı korumayı başaran YELTAY (Güntay - Yeldem / Pegasus) kazanmayı başardı. Davut Kaya'nın sahibi olduğu, Mahmut Kaya tarafından yetiştirilen YELTAY, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle kariyerinin de en önemli birinciliğine ulaştı. Selim Kaya ile bu koşudan zaferle ayrılan safkan son olarak, 6 Haziran tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Cevat Gürkan Koşusu'nu (KV-6) ikinci olarak tamamlamıştı.
 
Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 3 yaşlı 9 safkan Arap tayı katıldı. YELTAY'ın kazandığı koşuda ikinciliği, eküri safkanlardan HARBİ CİHAN (Berkay Efe - Minel / Nevzatbey) Gökhan Yıldız ile elde ederken, Akın Sözen ile bu koşuya katılan KIZILKALE (Bilgin - Şenaylı / Birader) üçüncü, bu koşudan önce katıldığı 3 koşuyu da kazanmayı başaran TALİPHAN (Caş - Kutbike / Odinhan) ise Halis Karataş idaresinde dördüncü oldu.
 
Birincilik ikramiyesi 200.000 TL olan koşuyu kazanan YELTAY için koşunun bitiriş derecesi 1.18.50 olurken, farklar Uzak - Boyun - Baş şeklinde gerçekleşti.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |