TJK TV

Ali Rıza Bey Koşusu’nu UÇARER Kazandı

25 Haziran Pazar günü, 91. Gazi Koşusu ve bir çok üst düzey koşunun düzenlendiği İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, Mustafa Kemal Atatürk'ün babası Ali Rıza Bey adına düzenlenen koşu, günün son mücadelesi olarak saat 21.30'da düzenlendi. 

alirizabeykosusu
 
Çifte Bayramı doyasıya kutladığımız 25 Haziran 2017 Pazar günü, Veliefendi Hipodromu'nda gecenin son önemli randevusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün babası Ali Rıza Bey adına düzenlenen koşuydu (Açık-G2/DHÖ). Birbirinden başarılı 4+ yaşlı safkan Arap atlarının, bu önemli koşunun kupasını müzesine götürmek adına verdiği mücadeleyi  İ. Suat Kutlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Gökhan Kocakaya ile idaresinde start alan UÇARER (Balıkhan - Uçarı / Haberbatur) isimli safkan kazanmayı başardı. Çim pistteki 1400 metre mesafeli koşuyu kazanan UÇARER için bitiriş derecesi 1.30.64 oldu. 7 yaşındaki kır at 55. startında 15. birinciliğine ulaşmış oldu.
  
TANATAR isimli safkanın, Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı koşuda 4+ yaşlı 11 safkan Arap atının birincilik mücadelesi verdi. Bu önemli koşudan Furkan Yüksel ile koşuya katılan TRAKYA ATEŞİ (Anadolu Ateşi-Nurmelek/Alaz) ikinci olarak ayrılırken, Mustafa Çiçek ile start alan OLGUNABİ (Özgürbey-Şölenkız/Emael) üçüncü, değişen jokeyi Furkan Yüksel ile start alan  ULUER (Saruhanağa-Malibu Girl/Monarch Ah) de dördüncü olarak koşudan ayrıldı.
 
Birincilik ikramiyesi 200.000 TL olan koşunun farkları 1/2 Boy - 1 Boy - Boyun şeklinde gerçekleşti.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |