TJK TV

Yavuz Sultan Selim Koşusu'nu TOUCH THE WOLF Kazandı

9 Temmuz Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda, 3+ yaşlı İngiliz atlarının, Byerley Turk Koşusu (G1) ile birlikte sezon içerisindeki diğer (G1) mücadelesi olan, 9. Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim adına düzenlenen koşu, programın 6. mücadelesi olarak saat 16.30'da gerçekleşti.

TOUCH THE WOLF

İstanbul yarış sezonunun, kum (sentetik) pistteki en önemli randevularından biri olan Yavuz Sultan Selim Koşusu (Açık-G1), 9 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti. Keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2017 yılı Yavuz Sultan Selim Koşusu'nu; Kemal Kurt'un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Atakan Şıvgın tarafından antrene edilen 4 yaşındaki doru erkek safkan TOUCH THE WOLF (Kurtiniadis - Acoustic / Namid) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı. 

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği koşu, kum (sentetik) pistte 1500 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi.10 atın start aldığı, 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, kazanan TOUCH THE WOLF isimli safkanın ardında KREACHER (Dehere - Aces Dancing / Big Shuffle) Ahmet Çelik idaresinde elde ederken, sonlardaki etkili hücumları ile DAYIM BENIM (Lion Heart - St Clair Ridge / Indian Ridge) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, iç kulvara yakın safkanlardan olan ve bu önemli mücadeleye Özcan Yıldırım ile katılan BIG BROWN (Unaccounted For - Prize Moment  / Pure Prize) ise tabelayı tamamlayan isim oldu. 
 
Halis Karataş, kariyerindeki 7. Yavuz Sultan Selim Koşusu galibiyetini TOUCH THE WOLF ile elde ederken, başarılı safkan 2017 yılı içerisinde start almış olduğu dördüncü  koşuyu da (Fikret Yüzatlı Koşusu (G3) - Vehbi Koç Koşusu (G3) - Haliç Koşusu (G1) - Yavuz Sultan Selim Koşusu (G1)) kazanmayı başardı.
 
Geçtiğimiz yıl GOOD CURRY isimi safkanın kazandığı Yavuz Sultan Selim koşusunu, bu yıl kazanan TOUCH THE WOLF için koşunun bitiriş derecesi   1.30.48 olurken, farklar 1 Boy - 3,5 Boy - Boyun  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |