TJK TV

Prof. Kazım Köylü Koşusu'nu NURİŞ Kazandı

9 Temmuz Pazar günü, Yavuz Sultan Selim Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli ve kupalı mücadelesi olan, eski Başkanlarımızdan Prof. Kazım Köylü adına düzenlenen koşu, programın 8. mücadelesi olarak gerçekleşti.

NURİŞ

Kulübümüzde, 1962 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan merhum Başkanlarımızdan Prof. Kazım Köylü Koşusu'nun (Açık-G3/DHÖ/D) 2017 yılı galibi; Kaya Kaya'nın sahibi olduğu, Nuray Day tarafından yetiştirilen NURİŞ (Joker - Tatlıcan / Yelhan) isimli tay oldu. Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren safkan, kariyerinin 4. birinciliğine ulaştı. NURİŞ daha önce, 16 Haziran'da katıldığı Kandilli Koşusu'nu (KV-6) üçüncü olarak tamamlamıştı.
  
3 yaşlı safkan dişi taylarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 130.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, MADAM ELLİ (Uçanbey - Onbir Ayın Sultanı / Odinhan) elde ederken, GÜLE GÜLE (Caş - İntisar / Odinhan) üçüncü, ÖMÜRÇINARI (Berksoy - Ribella / Haberbatur) isimli tay ise tabelanın son basamağının sahibi oldu. 
 
Kazanan NURİŞ  için koşunun bitiriş derecesi 1.17.21 olurken, farklar 3,5 Boy - 1 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |