TJK TV

Nilüfer Hatun Koşusu'nu STORM GIRL Kazandı

10 Temmuz Pazartesi günü, Bursa Osmangazi Hipodromu'nda düzenlenen ve sezonun önemli randevularından biri olan Nilüfer Hatun Koşusu, programın 5. mücadelesi olarak gerçekleşti.

STORM GIRL

Seyir zevki açısından keyifli bir mücadeleye sahne olan 2017 yılı Nilüfer Hatun Koşusu'nu (Açık-A3/DHÖ/D), F. Sedat Dağyudan'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu kır kısrak STORM GIRL (Sağanak - Dağ Ateşi / Odinhan) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

Kariyerinin 17. startından 12. birinciliğini çıkarmayı başaran başarılı kısrak STORM GIRL son olarak, 25 Haziran tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı İstiklal Savaşı Koşusu'nu (G1), Selim Kaya idaresinde beşinci olarak tamamlamıştı.
 
4 yaşlı safkan Arap atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği koşu, çim pistte 1500 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 97.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, kazanan STORM GIRL isimli kısrağın hemen arkasında yer alan KINALI KUZU (Caş - Dudu / Sezginbey) elde ederken, iç kulvara yakın isimlerden ÖZLENEN GÜL (Özlenentay - Güllü 11 / Havuçerol) üçüncü, son atakları ile HİRA (Zenginoğlu - Suzira / Kobra) ise tabelayı tamamlayan kısrak oldu.
 
Kazanan STORM GIRL için koşunun bitiriş derecesi 1.39.72 olurken, farklar  Boyun - Uzak - 1/2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |