TJK TV

Seymenler Koşusu'nu İkinci Kez HOT CHOCOLATE Kazandı

11 Temmuz Salı günü, Türksoy Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli mücadelesi olan Seymenler Koşusu, programın 9. mücadelesi olarak gerçekleşti.

HOT CHOCOLATE

Kum pistin ülkemizdeki başarılı safkanlarının bir araya geldiği Seymenler Koşusu'nun (Açık-A3) 2017 yılı galibi, Deniz Kurtel'in sahibi olduğu, Ertan Gürdal tarafından yetiştirilen 6 yaşındaki doru erkek safkan HOT CHOCOLATE (Victory Gallop - Undercover Soldier / Lost Soldier) oldu. Jokeyi Uğur Polat idaresinde bu önemli mücadelede boy gösteren safkan, 2015 yılında da bu koşunun kupasını müzesine götürmeyi başarmıştı. HOT CHOCOLATE, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle, yarış kariyerinin de 14. birinciliğine uzandı.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının mücadele verdiği koşu, kum pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 115.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, eküri safkanlardan GLOIN (Drosselmeyer - Marys Dream / Skywalker) elde ederken, iç kulvara yakın etkili atakları ile MORE THAN A GAME (Awesome Again - Infomint / Key to the Mint) üçüncü, MAGRIB (Victory Gallop - Maria Delfina / Giant's Causeway) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu. 

Seymen

Koşu öncesi, Ankara’nın tarihine, kültürüne, gelenek ve göreneklerine sahip çıkan, ortak bir kültür bilinci geliştirilmesine katkıda bulunan Ankara Kulübü Derneği tarafından Seymen gösterisi düzenlendi.

 Kazanan HOT CHOCOLATE  için koşunun bitiriş derecesi  2.15.26 olurken, farklar 1/2 Boy - 2,5 Boy - Uzak şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |