TJK TV

Türksoy Koşusu'nu AYZA Kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda, 11 Temmuz Salı günü düzenlenen ve bu yıl ilk kez yarış programımız içerisine dahil edilen Türksoy (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) koşusu, programın 7. mücadelesi olarak saat 16.30'da gerçekleşti.

ayza

1993 yılında, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan , Kırgızistan, Özbekistan ve  Türkmenistan'ın Kültür Bakanlarının imzalamış olduğu anlaşma ile kurulmuş olan Türksoy'un misyonu, Türk Halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmaktır. Bu yıl ilk kez, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenen Türksoy Koşusu'nu (KV-21) koşuya katılan tek kısrak olan, Gökhan İnce'nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu AYZA (Kaneko - Cat Walk / West By West) jokeyi Gökhan Yıldız idaresinde kazanmayı başardı. 

Yarış kariyerinin 7. birinciliğine Türksoy Koşusu'nu kazanarak ulaşan AYZA ayrıca, Zeki Sertol Koşusu (KV-21) ve Edremit Koşusu (KV-7) galibidir.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının birincilik için mücadele verdiği koşu, çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 53.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, SPEEDY GUNNER (Cuvee - Dartimillion / Robellino) elde ederken, HUNZACH DANCER (Perfect Storm - Sultaniye / River Special) üçüncü, son atakları ile KHOR KALBA (Okawango - Bimini Breeze / Danzig) isimli safkan ise tabelayı tamamladı.
 
Kazanan AYZA için koşunun bitiriş derecesi 1.10.44 olurken, farklar 1/2 Boy - 2 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

..: mandrake :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |Amisos55: Sağolasın |İso2: Tebrikler, Amisos bey... |Admin: Merhaba @iso2 haklısınız sağlı ... |İso2: Sayın Admin, bu kupon tuttu. b ... |