TJK TV

Kurt Ekürisi Tay Hazırlama Sistemi

Türk Atçılığı’nın derbisi Gazi Koşusu’nda 1993 yılında The Best ve Thunder Bolt I ile ilk iki sırayı elde eden, 1999 yılında ise Bartrobel kazanan birçok Grup koşu galibi safkanın yetiştiricisi ve sahibi Mehmet Kurt’un kurucusu olduğu ve yıllardır merakla beklenen Kurtsystems’in uluslararası basına tanıtımı 10 Temmuz Pazartesi günü Kurt Ekürisi’nin İngiltere-Lambourn’deki harası Kingwood Stud’da yapıldı. 

Kurt Ekürisi Tay Hazırlama  Sistemi (1)

Aralarında milletvekili, lider antrenörler, jokeyler ve yarış basınının da bulunduğu sektörün her kesiminden birçok kişi Kingwood Stud’da gerçekleştirilen tanıtıma yoğun ilgi gösterdi. Kurtsystems Genel Müdürü Daniele Camuffo, tanıtım sonrası Britanya’nın resmi yarış yayıncı kuruluşu olan ITV’ye yaptığı açıklamada: “Birçok genç tay, gerçek antrenmanlara hazır olmadan başladığından idmanlarının henüz başlangıcında sorunlar yaşıyor. Bu sistem ise sorunları azaltmak için dizayn edildi. Sistemin, atların daha güçlü olmasına katkı sağlayacağını umuyorum.” dedi. Dünyaca ünlü Sir ünvanlı jokey AP McCoy ise ITV’ye Kurtsystems’i “İnanılmaz. Hayatımda böyle bir sistem göreceğimi tahmin edemezdim.” şeklinde yorumladı. 

20 yıllık araştırma ve geliştirmenin sonucu olan ve tayların ön eğitim aşamasında refahını sağlamak, tırıstan kentere kadar yaklaşık 1.5 km’lik pistte farklı hızlarda çalışabildiği, antrenmanın en önemli aşamasında insan hatasının önüne geçebilmek adına yaklaşık 20 Milyon £ bedelle hayata geçirilen Kurtsystems, aynı zamanda safkanların daha güçlü eklem, kemik ve kaslara sahip olup, sahada asıl idmanlara başladığında meydana gelebilecek sıkıntıları önlemesi bekleniyor.  

Kurt Ekürisi Tay Hazırlama  Sistemi (2)

Kurt Ekürisi Tay Hazırlama  Sistemi (3)

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

admin: Kusura bakmayıni yarış adı yaz ... |mandrake: Teşekkür ederim |İso2: Tebrikler... |Amisos55: 1. ayak= 7 2. ayak= 7 3. aya ... |Amisos55: bu kupon tuttu ama o günkü 1. ... |