TJK TV

Fikret Kesebir Koşusu'nu PAIX Kazandı

12 Temmuz Çarşamba günü, Dolmabahçe Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli mücadelesi olan, 2011 yılında kaybettiğimiz merhum Fikret Kesebir adına düzenlenen koşu, programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

PAIX

1982 yılına kadar aktif jokeylik mesleğini sürdüren ve 2011 yılında aramızdan ayrılan merhum Fikret Kesebir adına düzenlenen koşunun (KV-7) 2017 yılı galibi; Anna Çakmak'ın sahibi olduğu, Can Artam tarafından yetiştirilen PAIX (Oratorio - Miss Lopez / Key of Luck) isimli doru erkek safkan oldu. Uğur Polat ile Fikret Kesebir Koşusu'na katılan safkan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu'nun ardından (KV-6) ikinci kısa vadeli koşu galibiyetine Fikret Kesebir Koşusu'nu kazanarak ulaştı.
 
3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının mücadele verdiği koşu, kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 60.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, DUKE OF KENT (Victory Gallop - Kontessina / Common Grounds) elde ederken, TURAP (Mount Nelson - Hooplah / Pivotal) üçüncü, SCAMP (Yonaguska - Rastaban / Eagle Eyed) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu. 
 
Kazanan PAIX  için koşunun bitiriş derecesi 2.06.78 olurken, farklar 1,5 Boy - 1 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |