TJK TV

Osmangazi Koşusu'nu YILDIRIMBEY Kazandı

14 Temmuz Cuma günü, Bursa Osmangazi Hipodromu'nda düzenlenen ve günün de en önemli koşusu olma özelliğine sahip Osmangazi Koşusu (Açık-G2) programın 6. mücadelesi olarak saat 17.00'de düzenlendi.

YILDIRIMBEY

Geçmiş koşu performansları son derece parlak safkanların, üst düzey mücadelesine sahne olan 2017 yılı Osmangazi Koşusu'nu (Açık-G2) Hülya Yıldırım'ın sahibi olduğu, Ergin Yıldırım tarafından yetiştirilen YILDIRIMBEY (Sabırlı - Dicoş / Sun Music)  isimli safkan, jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazanmayı başardı.

4 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran klas safkan YILDIRIMBEY son olarak, 24 Haziran 2016 tarihinde, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Haliç Koşusu'nu (G1), Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katıldığı 2017 yılı Osmangazi Koşusu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 165.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, Halis Karataş idaresindeki BALLIKAYA (Victory Gallop - Bin Umut / Sea Hero) elde ederken, Sadettin Boyraz ile bu önemli mücadelede boy gösteren CHERI CHERI LADY (Luxor - Uni Baby / Flying Spur) üçüncü, DRIVE FASTER (Invincible Spirit - Fowey / Gone West) isimli safkan ise Deniz Yıldız ile tabelayı tamamladı.
 
Kazanan YILDIRIMBEY için koşunun bitiriş derecesi 1.22.47 olurken, farklar Boyun - Burun - Boyun şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Amisos55: Teşekkürler.. |Admin: Tebrikler |Admin: Tebrikler |63bayuzman33: Kendi gurubumda 10 kara kraliç ... |63bayuzman33: Teşekkürler arkadaşlar |