TJK TV

Kemal Ararat Koşusu'nu ALİŞHAN Kazandı

At Yarışı Yazarları Derneği'nin ilk kurucularından ve ilk başkanı olan merhum Kemal Ararat adına düzenlenen koşu, 3 yaşlı Arap taylarının katılımıyla 16 Temmuz 2017 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

ALİŞHAN

Son metrelere kadar büyük bir mücadeleye sahne olan 2017 yılı Kemal Ararat Koşusu'nu (KV-6/DHÖ), Şafak Dil'in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi Yetiştirmesi kır erkek safkan ALİŞHAN (Caş - Rode 21 / Sava) jokeyi Furkan Yüksel ile kazanmayı başardı.
 
4.startından ikinci ve en önemli koşu galibiyetine Kemal Ararat Koşusu'nu kazanarak ulaşan ALİŞHAN, 18 Haziran 2017 tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Maiden mücadeleyi, bugünkü jokeyi Furkan Yüksel idaresinde kazanmayı başarmıştı.
 
3 yaşlı safkan Arap taylarının katıldığı Kemal Ararat Koşusu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 53.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, HARBİ CİHAN (Berkay Efe - Minel / Nevzatbey) elde ederken, iç kulvarda yer alan taylardan ALTEPE (Yalaz - Demir Altun / Gobakbey) üçüncü, TALİPHAN (Caş - Kutbike / Odinhan) isimli tay ise tabelayı tamamladı.
 
Kazanan ALİŞHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.32.89 olurken, farklar Boyun - Burun - 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

..: Amisos55 :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: mükemmel |admin: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |