TJK TV

Özdemir Atman Koşusu'nu TARSUS BEYAZI Kazandı

TJK'da (1967- 1968) ve (1987-1990) yılları arasında, Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, Türkiye Jokey Kulübü’nün gelişimini sağlamak için büyük gayretler göstermiş merhum Başkanlarından Özdemir Atman adına düzenlenen koşu, 16 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

tarsus beyazı

Beyoğlu Koşusu (G1), Hüsamettin Tamer Koşusu (KV-8/S) ve Kemal Ararat Koşusu (KV-6/DHÖ) ile birlikte, 16 Temmuz yarış programının bir diğer önemli randevusu olan, duayen atçılarımızdan merhum Özdemir Atman adına düzenlenen koşunun (Açık-G3/TR/D) 2017 yılı galibi,  İmat Bozdoğanlı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, doru dişi tay TARSUS BEYAZI (Banknote - Hamitin Kızı / Turaç) oldu. Jokey Selim Kaya idaresinde birinciliğe uzanan tay ayrıca, 4 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen Kısrak Koşusu'nu da (G1) bugünkü jokeyi Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

3 yaşlı safkan dişi İngiliz taylarının mücadele verdiği bu önemli koşu, çim pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 130.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, Özcan Yıldırım ile bu koşuya katılan MACADAMIA (Sidney's Candy - Match Point / Toccet) elde ederken, son atakları ile Özdemir Atman Koşusu'na Halis Karataş ile katılan FLASHING GIRL (Luxor - Umutlu / Strike The Gold)  üçüncü, BLACK CHINESE (Out Of Control - The De Chine / Kendor)  ise Mustafa Çiçek idaresinde tabelanın son basamağının sahibi oldu. 
 
Kazanan TARSUS BEYAZI için koşunun bitiriş derecesi 2.12.43 olurken, farklar 4 Boy - 2 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |