TJK TV

66. Başbakanlık Koşusu'nda Zaferin Adı "PERSHING"

23 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşen 66. Başbakanlık Koşusu'na bu yıl, Türk İngiliz atçılığının son dönemine damga vurmuş 8 başarılı İngiliz atı katıldı.

PERSHING
3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus açık bir koşu olan Başbakanlık Koşusu, sene içerisinde gerek kendi aralarında, gerekse yaşça daha büyük safkanlarla çeşitli defalar mücadele eden 3 yaşlı tayların bir kez daha sınanmasını sağlayan önemli bir yarıştır.
 
İlk kez düzenlendiği 1952 yılında William Giraud'nun "Nur" isimli safkanının kazandığı bu önemli koşunun 2017 yılı galibi; koşuya katılan tek 3 yaşlı safkan olan PERSHING (Scarface - Orse Gül / Sri Pekan) oldu. Kamil Kahyaoğlu'nun sahibi olduğu, İbrahim Bekiroğulları tarafından antrene edilen ve sezonun bu önemli koşusuna Halis Karataş ile katılan safkan, 2017 yılı Gazi Koşusu sonrası çıktığı bu önemli sınavdan zaferle 

ayrılmayı başardı. Yarış kariyerinin de en önemli koşu galibiyetini elde eden PERSHING'in, jokeyi Halis Karataş'ın da 8. Başbakanlık Koşusu zaferi oldu.

2010 yılında INSPECTOR, 2011 yılında DERVİŞ AĞA, 2012 yılında INVINCIBLE SON, 2013 yılında TALIP HAN, 2014 yılında VILLAGE WIND, 2015 yılında PERFECT WARRIOR ve son olarak 2016 yılında FLY BY ME'nin kazandığı, 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının mücadele ettiği Başbakanlık Koşusu, çim pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 550.000 TL birincilik ikramiyesi olan,  8 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, Gökhan Kocakaya idaresindeki BLAZE TO WIN (Win River Win - Lovely Blaze / Sri Pekan) elde ederken, ABBAS YOLCU (Mountain Cat - Lifechain / Abbas) Ahmet Çelik ile üçüncü, son atakları ile bu önemli koşuya Ayhan Kurşun ile katılan PERFECT WARRIOR (Perfect Storm - Star Flicker / Woodman) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan PERSHING için koşunun bitiriş derecesi 2.02.78 olurken, farklar 1 Boy - 1 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |