TJK TV

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu'nu BIG BROWN Kazandı

23 Temmuz Pazar günü, Başbakanlık Koşusu ve Niğbolu Koşusu ile birlikte programın bir diğer kupalı mücadelesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu, programın 9. randevusu olarak gerçekleşti.

BIG BROWN

Yavru vatan adına koşulmaya ilk kez 1985 yılında başlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu’nun (Açık – A3) 2017 yılı galibi, Mert Bayır'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu 5 yaşındaki al erkek safkan BIG BROWN (Unaccounted For - Prize Moment / Pure Prıze) oldu. Jokeyi Özcan Yıldırım ile bu önemli mücadeleye katılan safkan, kariyerinin 10. koşu galibiyetini elde etti. BIG BROWN ayrıca, 19 Mayıs Koşusu (G2), Eşref Somtürk Koşusu (KV-8), M. Kemal Karamehmet Koşusu (KV-8) ve Safiyettin Sakarya Koşusu (KV-6) galibidir.  

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 23 Temmuz Pazar günü düzenlenen kum (sentetik) pistteki 1200 metre mesafeli koşuya 3+ yaşlı 6 safkan katıldı. Birincilik ikramiyesi 115.000 TL olan koşuda; ORADINARIO (Unaccounted For - Karatutkum / Bin Ajwaad) ikinciliği elde eden isim olurken, dış kulvardan etkili ataklar sergileyen MISTER STRONG (Dilum - Hellolmustbegoing / Red Ransom) üçüncü, GOLDEN TOWER ise (Kaneko - Dünya Güzeli / So Factual) ise tabelayı tamamlayan isim oldu. 
 
Kazanan BIG BROWN için koşunun bitiriş derecesi 1.11.26 olurken, farklar 1/2 Boy - Baş - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |Newcastle: Tsk ederim |admin: Tebrikler |Amisos55: YB....THİRSK |