TJK TV

Domaniç Koşusu'nu NEHİRİNOĞLU Kazandı

24 Temmuz Pazartesi günü, Bursa Osmangazi Hipodromu'nda düzenlenen ve günün en önemli koşusu olma özelliğine sahip Domaniç Koşusu (Açık-A3/DHÖ) programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

NEHİRİNOĞLU

Keyifli bir mücadeleye sahne olan 2017 yılı Domaniç Koşusu'nu (Açık-A3/DHÖ) Melahat Baguç'un sahibi olduğu, H. Hüseyin Ayrancı tarafından yetiştirilen al erkek safkan NEHİRİNOĞLU (Uçanbey - Cunda / Okaner) jokeyi Hüseyin Şimşek idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak kazanmayı başardı.

3 yaşlı safkan Arap taylarının mücadele ettiği koşu, kum pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 97.000 TL birincilik ikramiyesi olan,  9 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, SELKUT (Özgünhan - K. Irak 61 / Arslanbey) Mehmet Kaya idaresinde elde ederken, Umut Barlık ile bu önemli mücadelede boy gösteren, katıldığı 4 koşuyu kazanarak Domaniç Koşusu'na gelen ROMEO (Oymakbeyi - Jumana / Tunca) bu kez üçüncü, Kadir Tokaçoğlu idaresindeki ALTEPE (Yalaz - Demir Altun / Gobakbey) ise dördüncü oldu.
 
Kazanan NEHİRİNOĞLU için koşunun bitiriş derecesi 1.23.42 olurken, farklar 1,5 Boy - 1/2 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.
 
6. startından 3. ve en önemli birinciliğini çıkarmayı başaran NEHİRİNOĞLU, 13 Nisan ve 4 Haziran tarihlerinde İzmir Şirinyer Hipodromu'nda start aldığı koşularını, aprantisi Muharrem Ok idaresinde kazanmayı başarmıştı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Tskler |Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |