TJK TV

Santalin Koşusu’nu MISAE Kazandı

26 Temmuz Çarşamba günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda günün en önemli mücadelesi olma özelliğine sahip Santalin Koşusu (Açık-A2/D),  programın 6. koşusu olarak saat 17.00'de düzenlendi.

MISAE

3+ yaşlı 5 safkan İngiliz kısrağının, çim pistte 2400 metre mesafede birincilik mücadelesi verdiği koşuyu, Ahmet Bakır’ın yetiştiricisi ve sahibi olduğu MISAE (Unaccounted For - Güneyli / Mountain Cat) isimli safkan, jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazanmayı başardı. 4 yaşındaki doru kısrak elde etmiş olduğu bu birincilikle, birincilik sayısını 18. startında 5'e çıkarmış oldu.

Birincilik ikramiyesinin 170.000 TL olduğu koşuda koşuda; kazanan MISAE'nin ardından ikinciliği koşuya Selim Kaya ile katılan TATVAN İNCİSİ (Scarface-Hanımkız/Always A Classic) elde ederken, PETIT KURT (Fastnet Rock-Fiddler's Moll/Dr Devious) Özcan Yıldırım idaresinde üçüncü olurken, Akın Sözen idaresindeki KATSUYA (Kaneko - Murderous Myrtle / Dehere) da tabelayı tamamlayan kısrak oldu.

Son metrelerde iç kulvardan etkili sprintiyle birinciliğe uzanan MISAE için koşunun bitiriş derecesi 2.31.10 olurken, farklar ise 1 Boy - 1 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |