TJK TV

Mencule Koşusu'nu MAKBER GÜLÜ Kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda, 29 Temmuz Cumartesi günü düzenlenen ve programın en önemli koşusu olma özelliğine sahip Mencule Koşusu (Açık-A3/DHÖ/D), 4 yaşlı dişi Arap atlarının katılımıyla saat 17.30'da gerçekleşti.

MAKBER GÜLÜ

Keyifli bir mücadelenin yaşandığı Mencule Koşusu'nu kazanan; Senem Gözel'in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi MAKBER GÜLÜ (Şövalye - Süveyde / Akyel) isimli safkan oldu. Jokey Akın Sözen ile start alan kır kısrak MAKBER GÜLÜ, yarış kariyerinin en önemli başarısına Mencule Koşusu'nu kazanarak ulaştı. Kısrak son olarak, 20 Haziran tarihinde yine Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Şartlı - 3 mücadeleyi, Akın Sözen idaresinde kazanmayı başarmıştı.

4 yaşlı safkan Arap atlarının birincilik için mücadele verdiği koşu, kum pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 115.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 9 safkanın start aldığı koşunun ikinciliğini, kazanan MAKBER GÜLÜ isimli safkanın iç kulvarında yer alan isim olan STORM GIRL (Sağanak - Dağ Ateşi / Odinhan) elde ederken, bu iki safkanın dışlarında yer alan SULTANHAN (Kara Yağız - Hoşnur / Volga 2) üçüncü, bir diğer kır safkan olan KINALI KUZU (Caş - Dudu / Sezginbey) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
 
Kazanan  MAKBER GÜLÜ için koşunun bitiriş derecesi 2.27.71 olurken, farklar Boyun - 1 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |