TJK TV

Çanakkale Zaferi Koşusu'nu TALİPHAN Kazandı

I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında, Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara savaşı olan Çanakkale Savaşı, Türk tarihi açısından son derece önemli bir yere sahiptir.  Çanakkale Zaferi adına düzenlenen  koşu, 30 Temmuz İstanbul yarış programının 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

TALİPHAN

Son derece keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2017 yılı Çanakkale Zaferi Koşusu'nu (Açık-G1/DHÖ), Talip Öztürk'ün sahibi olduğu, Ahmet Kavran tarafından yetiştirilen, Bahattin Dağ tarafından antrene edilen kır erkek safkan TALİPHAN (Caş - Kutbike / Odinhan) jokeyi Uğur Polat idaresinde kazanmayı başardı. Yarış kariyerinin 5. ve en önemli koşu galibiyetine Çanakkale Zaferi Koşusu'nu kazanarak ulaşan TALİPHAN ayrıca, İhsan Atçı Koşusu (KV-6) ve Havuçerol Koşusu (KV-6) galibidir.

Geçmiş koşu performansları başarılı tayların, kıyası bir mücadele verdiği Çanakkale Zaferi Koşusu 3 yaşlı 14 Arap tayının katılımıyla gerçekleşti. 400.000 TL birincilik ikramiyeli, çim pistte 1600 metre mesafede düzenlenen koşuyu  kazanan TALİPHAN isimli tayın arkasında ikinciliği, eküri safkanlardan ALİŞHAN (Caş - Rode 21 / Sava) Özcan Yıldırım idaresinde elde ederken, son atakları ile bu önemli koşuya Kadir Tokaçoğlu ile katılan ALTEPE (Yalaz - Demir Altın / Gobakbey) üçüncü, YELTAY (Güntay - Yeldem / Pegasus) ise tabelanın son basamağının Selim Kaya ile sahibi oldu.
 
Kazanan TALİPHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.46.74 olurken, farklar 1/2 Boy - Baş - Baş şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |