TJK TV

Şükrü Yurteri Koşusu'nu SİNYOR ŞAMİL Kazandı

9 Ağustos Çarşamba günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen ve programın en önemli koşusu olma özelliğine sahip merhum TJK Asli Üyesi Şükrü Yurteri adına düzenlenen koşu, programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

SİNYOR ŞAMİL

Keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2017 yılı Şükrü Yurteri Koşusu'nu (KV-8/S) Kemal Kurt'un sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek safkan SİNYOR ŞAMİL (Scarface - Figaro / Senor Speedy) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başardı.
 
Yarış yaşamının 3. ve en önemli koşu galibiyetine Şükrü Yurteri Koşusu'nu kazanarak ulaşan Scarface temsilcisi 3 yaşındaki safkan SİNYOR ŞAMİL ayrıca, 29 Nisan tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Kızılcahamam Koşusu'nu (KV-7) Ayhan Kurşun idaresinde kazanmayı başarmıştı.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının mücadele ettiği koşu, kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 75.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 8 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, koşuya tempo veren isim olan TURAP (Mount Nelson - Hooplah / Pivotal) sonlarda düşen temposu ile elde ederken, REBEL YELL (Dai Jin - Shaw Avenue / West By West) üçüncü, son atakları ile DUKE OF KENT (Victory Gallop - Kontessina / Common Grounds) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
 
Kazanan SİNYOR ŞAMİL için koşunun bitiriş derecesi 2.06.11 olurken, farklar 1,5 Boy - 2 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |