TJK TV

Celal Bayar Koşusu'nu ABBAS YOLCU Kazandı

Çağdaş yarış ve yetiştiriciliğimizin oluşumu ve Türkiye Jokey Kulübü’nün kuruluşunda etkin rol oynayan, “Cap Gris Nez” isimli safkanıyla 1929 yılında Gazi Koşusu’nu kazanan 3’üncü Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ın adına düzenlenen koşu, 11 Ağustos Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

TAMBORA
 
Birbirinden başarılı 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleşen, geçtiğimiz yıl TAMBORA isimli safkanın galibiyetiyle sonuçlanan Celal Bayar adına düzenlenen koşunun 2017 yılı galibi (Açık-G2); Oğuz Yalçın'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki doru erkek safkan ABBAS YOLCU (Mountain Cat - Lifechain / Abbas) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak kazandı.

Başarılı yarış kariyerine Celal Bayar Koşusu galibiyeti de eklemeyi başaran ABBAS YOLCU ayıca, Beyoğlu Koşusu (G1), Büyük Taaruz Koşusu (G2), Mimar Sinan Koşusu (G3), Tendürek Koşusu (A3) ve Arjantin Jokey Kulübü Koşusu (A3) koşuları galibidir.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, çim pistte 2400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 6 atın start aldığı ve üst düzey bir mücadelenin yaşandığı koşunun ikinciliğini, Özcan Yıldırım ile bu önemli mücadeleye katılan HOSLİ (Bekmezbey - Belginim / Strike the Gold) elde ederken, son metrelerde etkili ataklar sergileyen OĞLUM BERAT (Victory Gallop - Halling Charge / Halling) Halis Karataş ile üçüncü, Celal Bayar Koşusu'na Gökhan Kocakaya ile katılan VICTORY IS OURS (Victory Gallop - Lovely Doyoun / Doyoun) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
 
Kazanan ABBAS YOLCU için koşunun bitiriş derecesi 2.33.92 olurken, farklar 1/2 Boy - 1/2 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Tskler |Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |