TJK TV

Karayel Koşusu'nu MISS PLANET Kazandı

3 sezon süren yarış yaşamı boyunca katıldığı 18 koşuyu da kazanan, 3 yaşlı döneminde Triple Crown yaparak büyük bir başarı elde eden Türk yarışçılığının unutulmaz ismi Karayel adına düzenlenen koşu, 12 Ağustos Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda gerçekleşti.

MISS PLANET

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının, Ankara yarış sezonu içerisindeki en önemli sınavlarından biri olan Karayel Koşusu'nu (Açık-G1) Vefa İbrahim Aracı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru dişi tay MISS PLANET (Native Khan - White Lily / Shining Wolf) iç kulvardan yaptığı etkili ataklar ile, jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazanmayı başardı.

Yarış yaşamının 5. koşusu'ndan 3. birinciliğini çıkarmayı başaran MISS PLANET son olarak, yine Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı 15 Temmuz Şehitleri Koşusu'nu (G2), bugünkü jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazanmayı başarmıştı.

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, çim pistte 1300 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 4'ü dişi 5'i erkek olmak üzere 9 tayın start aldığı ve üst düzey bir mücadelenin yaşandığı koşunun ikinciliğini, Akın Sözen idaresindeki LAST SHADOW (Kaneko - Good Memory / Bosporus) elde ederken, Halis Karataş ile sezonun bu önemli mücadelesine katılan ARMANDO (Mehmet Bora - Judiana / Dolphin Street)  üçüncü, son atakları ile ALAÇATI AĞASI (El Salvador  - Alakuş / Sri Pekan) Tolga Yıldız idaresinde Karayel Koşusu'ndan dördüncü olarak ayrılan tay oldu.
 
Kazanan MISS PLANET için koşunun bitiriş derecesi 1.17.33 olurken, farklar Boyun - Boyun - 1 Boy  şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |