TJK TV

II. Ulusal Hippoterapi Kongresi Kartepe'de Başladı

Kocaeli Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi'nce gerçekleştirilen 'II. Ulusal Hippoterapi Kongresi' Kartepe Park Otel'de düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Ulusal Hippoterapi Kongresi Kartepe

Açılış törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ziya Yalçınkaya, Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı, TJK Apranti Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Bercis Merdanoğlu, Kulübümüz İstanbul, Diyarbakır, İzmir ve Bursa At’la Terapi Merkezi personelleri, akademisyenler, bilim insanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hippoterapi tedavisi gören çocuklar ve aileleri katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü yaptı. Prof. Dr. Sadettin Hülagü, konuşmasında hippoterapinin modern tıp yöntemlerini destekleyici nitelikte, son derece faydalı olduğunu belirtti.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez konuşmasında kısa süre sonra Kartepe'de Atla Terapi Merkezi'nin açılacağını müjdeledi.

Yrd. Doç. Dr. Erdener Balıkçı ise atla terapide bugün çok daha güçlü bir şekilde yollarına devam ettiklerini belirtti.

Tören, konuşmaların ardından plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

25 Ağustos'a kadar sürecek kongrede ''Hippoterapi Uygulamasında Görev Dağılımı ve Sorumluluklar', 'Hippoterapi Uygulamasında Her Yönden Atın Değerlendirilmesi', 'Serebral Palsili Bireylerde Hippoterapi', 'Üniversitelerde Hippoterapi Eğitiminin Önemi ve Uygulaması', 'Otizm ve Otistik Bireylerde Hippoterapi', 'Terörizm ve Teröre Maruz Kalmış Bireylerde Hippoterapi', 'Hippoterapi Uygulanan Hastalar ile Değerlendirme' ve 'Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık MYO Hippoterapi Uygulamaları' konu başlıklarında oturumlar yapılacak.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |