TJK TV

Uluslararası IFAHR Koşusu'nu 3. Kez Üst Üste HANDASSA Kazandı

Uluslararası Arap At Yarışçılığı Otoritesi Federasyonu (IFAHR) adına düzenlenen koşu, Uluslararası Yarış festivalimizin ilk günü olan 2 Eylül Cumartesi akşamı, programın yedinci mücadelesi olarak saat 21.00'de düzenlendi.

HANDASSA

Keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2017 yılı IFAHR Koşusu'nu (Açık-G2/ULS-W/26) 2015 ve 2016 yılında olduğu gibi, Hamdan Al Maktoum'un sahibi olduğu 7 yaşındaki al erkek safkan HANDASSA (Madjani - Ziva / Dormane) jokeyi François Xavier Bertras ile kazanmayı başardı.

3+ yaşlı safkan Arap atlarının, birincilik mücadelesi verdiği koşu, kum (sentetik) pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 45.000 Euro birincilik ikramiyesi olan, 4'ü yerli,  4'ü yabancı olmak üzere toplam 8 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, Faleh Nasser Bughenaim ile koşuya katılan AL MOUWAFFAK (Azadi  -Morgana De Piboul) elde ederken, Kurtel ekürisi safkanlarından FİRİKYA (Ağa Karaca - K. Irak 55 / Bodrum) Uğur Polat ile üçüncü, Ahmet Çelik idaresinde Uls. IFAHR Koşusu'na katılan MERİH (Bilgin - Necme 38 / Rüzgar 30)  ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.
 
Kazanan HANDASSA için koşunun bitiriş derecesi 2.23.03 olurken, farklar  1 Boy - Uzak - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı. 
 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |