TJK TV

Pansiyon Hara Koşusu’nu EMPEROR SION Kazandı

11 Eylül Pazartesi günü, Bursa Osmangazi Hipodromu'nda gerçekleşen ve sezonun 2 yaşlı İngiliz tayları için önemli sınavlarından birisi olan Pansiyon Hara Koşusu, programın 5. mücadelesi olarak düzenlendi.

2 yaşlı başarılı safkan İngiliz taylarının start aldığı 2017 yılı Pansiyon Hara Koşusu'nu (Açık-A3), N. Arif Kurtel'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu al erkek safkan EMPEROR SION (Lion Heart - Dame De Sion / Collage Chapel) jokeyi Murat Gündüzeli idaresinde kazanmayı başardı.

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının kıyasıya bir mücadele verdiği Pansiyon Hara Koşusu, çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 97.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 1'i dişi 6'sı erkek toplam 7 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, Mehmet Kaya idaresindeki SÜPHAN (Bors - Sema / River Special) elde ederken, son atakları ile WONDER (Coşkunağa - Müstesna / Always A Classic) Kadir Tokaçoğlu ile üçüncü, OĞLUM MURAT (Torok - Show Girl / Mujdahit) isimli tay ise tabelayı tamamladı.
 
Kazanan EMPEROR SION için koşunun bitiriş derecesi 1.09.22 olurken, farklar 1,5 Boy - 3 Boy - 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.
 
Üst üste 3., toplamda ise 4. birinciliğine ulaşan Lion Heart temsilcisi son olarak, 21 Ağustos tarihinde yine Bursa Osmangazi Hipodromu'nda katıldığı Çekirge Koşusu'nu (A3) bugünkü jokeyi Murat Gündüzeli idaresinde kazanmayı başarmıştı.

 

..: mandrake :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |Amisos55: Sağolasın |İso2: Tebrikler, Amisos bey... |Admin: Merhaba @iso2 haklısınız sağlı ... |İso2: Sayın Admin, bu kupon tuttu. b ... |