TJK TV

Anadolu Tarım İşletmesi’nde Yetişen Arap Tayları Satışa Çıkıyor

Anadolu Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen 16 safkan Arap Elit tayı 26 Eylül Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda satışa sunulacak.
 
Eskişehir’in Mahmudiye ilçesindeki Anadolu Tarım İşletmeleri Müdürlüğü’nde yetiştirilen tayların yer aldığı satışlar saat 12.00’de başlayacak ve TJK TV ile TAY TV'den de canlı olarak yayınlanacak.  
 
16 baş safkan Arap tayının açık artırma usulü ile yeni sahiplerini bulacağı satışlarda, Türkiye’de yarış sahalarında isminden başarı ile söz edilen ünlü aygırlardan Tamerinoğlu, Ayabakan, Altaha, Halid, Emael, Araslı, Şövalye, Zigana, Anka ve Turbo gibi safkanların yavruları yer alıyor. İlgililer satışa sunulacak safkanları 20 Eylül Çarşamba gününden itibaren İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda görebilirler.
 
Şu anda yarış sahalarımızda başarıyla koşmakta olan Yılmabaşar, Serhantay, Denizim, Karaüzüm, Demirdöven, Semend, Kurtçabey,Yalnızefe ve Enderefe gibi atlar da Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nce yetiştirilen taylar arasında yer alıyor.
 
Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nce geçtiğimiz yıl yapılan satışlarda 16 elit tay 3 milyon 770 bin TL’ye alıcı bulurken, İşletme tarafından bu yılki satışlarda yaklaşık 3,5 milyon TL gelir elde edilmesi bekleniliyor.
 
Satış katoloğu için tıklayınız

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |