TJK TV

Oğuz Koşusu’nu SORGUNASLANI Kazandı

15 Eylül Cuma günü, Bursa Osmangazi Hipodromu'nda gerçekleşen ve sezonun 3 yaşlı Arap tayları için önemli randevularından birisi olan Oğuz Koşusu, programın 5. mücadelesi olarak düzenlendi.

3 yaşlı başarılı safkan Arap taylarının start aldığı 2017 yılı Oğuz Koşusu'nu (Açık-G3/DHÖ), M. Yasin Erarslan'ın sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi doru erkek tay SORGUNASLANI (İzbatur - Serhankızı / Serhanbey) jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde kazanmayı başardı.
 
3 yaşlı safkan Arap taylarının mücadele verdiği Oğuz Koşusu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 110.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 1'i dişi 9'u erkek toplam 10 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, Mustafa Çiçek idaresindeki ZAMANA KARŞI (Berkay Efe - Mihrican / Nevzatbey) elde ederken, son iki koşusunu kazanmayı başaran BOYLAM (Kafkas Şahı - Alsevin / Volga 2) Murat Gündüzeli ile üçüncü, Tolga Yıldız ile Oğuz Koşusu'na katılan doru erkek safkan ARTİSEMRE (Bilgin - Öyküm / Ağa Karaca) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan SORGUNASLANI  için koşunun bitiriş derecesi 1.32.24 olurken, farklar 1/2 Boy - 1 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

SORGUNASLANI

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Tskler |Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |