TJK TV

Cahide Koşusu’nu GÜLE GÜLE Kazandı

İstanbul Üniversitesi Koşusu ile birlikte, 15 Eylül Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen programın bir diğer önemli koşusu olan Cahide Koşusu, saat 20.00'de, 3 yaşlı safkan Arap taylarının katılımıyla gerçekleşti.

3 yaşlı Arap taylarının İstanbul yarış sezonu içerisindeki önemli randevularından biri olan 2017 yılı Cahide Koşusu'nu (Açık-G2/DHÖ/D), Nancy Kibar'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru dişi tay GÜLE GÜLE (Caş - Intisar / Odinhan) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı. Üst üste 3. birinciliğine uzanan tay son olarak, 25 Ağustos tarihinde katıldığı Hayatım Koşusu'nu (KV-7) bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Son derece keyifli bir mücadeleye sahne olunan Cahide Koşusu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve tamamı dişi 15 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, Selim Kaya idaresindeki kır tay DÜŞLEM (Turbo - Edo / Evren I) elde ederken, iç kulvarda yer alan taylardan KARACAGÜZELİ (Yaşarcık - Çöpsüz Üzüm / Gürbatur) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, son atakları ile Uğur Polat ile bu önemli koşuya katılan TAÇSER (Tamerinoğlu - Yazgünü / Halid) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.
 
Kazanan GÜLE GÜLE için koşunun bitiriş derecesi 1.31.93 olurken, farklar 1 Boy - 1/2 Boy - 4 Boy şeklinde sonuçlandı.

GÜLE GÜLE

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |