TJK TV

Veliefendi Koşusu’nu SEMEND Kazandı

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, 17 Eylül pazar yarış programının  en önemli mücadelesi olma özelliğine sahip, Triple Crown serisinin (Üçlü taç) son halkasını oluşturan Veliefendi Koşusu (Açık-G1/DHÖ),  5. koşusu olarak düzenlendi.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak 4+ yaşlı safkan Arap atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Veliefendi Koşusu'nu (Açık-G1/DHÖ) Besire Gündüzeli'nin sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi Yetiştirmesi, antrenörlüğünü ise Esma Çetin'in üstlendiği SEMEND (Halid - Betülüm / Tamerinoğlu) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı. Safkan son olarak, 15 Ağustos tarihinde katıldığı Anadolu Tarım İşletmesi Koşusu'nu (G2) bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

4 yaşlı safkan Arap atlarının mücadele ettiği Veliefendi Koşusu, çim pistte 2800 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 400.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 1'i dişi, 9'u erkek 10 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, Uğur Polat idaresindeki, koşuya katılan tek kısrak olan GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan - Hankızı / Sezginbey) elde ederken, Mehmet Akyavuz ile bu önemli koşuya katılan ATMACA BEYİ (Gobakbey - Yıldız Türe / Haberbatur) üçüncü, ENDEREFE (Tamerinoğlu - Seyyare 55 / Taşkent) ise Akın Sözen ile tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan SEMEND için koşunun bitiriş derecesi 3.12.85 olurken, farklar 3 Boy - 1 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

SEMEND

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Antalya'ya göre değerlendirdik ... |İso2: Bu kuponum İZMİR, Kuponumdur, ... |İso2: Sayın yönetici ykarda gözükan ... |mandrake: Jeneriklik yatış bu olsa gerek ... |