TJK TV

Kültür ve Turizm Bakanlığı Koşusu’nu ULAN BATOR Kazandı

21 Eylül Perşembe Ankara yarış programının en önemli koşusu olma özelliğine sahip olan ve 3 yaşlı safkan İngiliz taylarını bir araya getiren Kültür ve Turizm Bakanlığı Koşusu, saat 17.00'de düzenlendi.

Son metrelere kadar keyifli bir mücadeleye sahne olan 2017 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Koşusu'nu (Açık-A3), Hatice Yıldız'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek safkan ULAN BATOR (Luxor - Gençceren / Kaneko) jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde kazanmayı başardı.
 
Üst üste 2., toplamda ise 8. birinciliğine ulaşan ULAN BATOR ayrıca, Mevlana Koşusu (A3), Horse Racing Ireland Koşusu (KV-9), Seyfettin Çalbatur Koşusu (KV-8), Taksim Koşusu (KV-8) ve Cap Grıs Nez Koşusu (KV-6) galibidir.

Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, 115.000 TL birincilik ikramiyesi olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Koşusu'na 4 tay katıldı. Düzlük üzeri liderliği alan ve koşudan zaferle ayrılan ULAN BATOR ardında ikinciliği, MISS HELIN (Bin Ajwaad - Golden Victory / Acclamation) Ahmet Çelik idaresinde elde ederken, Müslüm Baydan ile bu önemli koşuya katılan DEDE TAŞI (Scream to Scream - One More No More / Okawango) üçüncü, WHIPLASH (Kaneko - Steel Girl / Shining Steel) ise Gökhan Kocakaya ile tabelayı tamamlayan tay oldu.
 
Kazanan ULAN BATOR için koşunun bitiriş derecesi 1.37.47 olurken, farklar Boyun - 3,5 Boy - 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Philadelphia... |Amisos55: son ayak 1-13 Eküri idi gözünü ... |İso2: Kenilworth... |İso2: Finger... |İso2: Bu kupon 4.ayaktan 2 misli 77, ... |