TJK TV

Kızkulesi Koşusu’nu İkinci Kez Üst Üste Mİ BOMBON Kazandı

22 Eylül Cuma akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, merhum Asli Üyemiz Bahadır Gödek Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli randevusu olan Kuzkulesi Koşusu, 9 koşulu programın 8. mücadelesi olarak düzenlendi.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak 3+ yaşlı safkan dişi İngiliz taylarının kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Kızkulesi Koşusu'nu (Açık-A2/D), 2016 yılında olduğu gibi, Nuran Cizrelioğlu'nun sahibi olduğu, Ö.S. Necmettin Eliyeşil tarafından yetiştirilen 4 yaşındaki doru kısrak Mİ BOMBON (Cuvee - Lalla Mina / Distant Relative) jokeyi Selim Kaya idaresinde kazandı.

Kum (sentetik) pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen,  170.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve tamamı dişi 8 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, Akın Sözen idaresindeki LUCKY MOMENT (Youmzain - Seacleef / A.P.Indy) elde ederken, dış kulvardan etkili ataklar sergileyen FLASHING GIRL (Luxor - Umutlu / Strike The Gold) Özcan Yıldırım ile üçüncü, Gökhan Kocakaya ile gecenin bu önemli koşusuna katılan KAİNAT (Dai Jin - Fuss Cat / Always A Classic) ise tabelayı tamamladı. 
 
Kazanan Mİ BOMBON  için koşunun bitiriş derecesi 1.23.28 olurken, farklar 1 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |