TJK TV

64. Türkiye Jokey Kulübü Koşusu’nu SERHUNCAN Kazandı

İstanbul yarış sezonun, 3+ yaşlı safkan İngiliz atları için en önemli sınavlarından biri olan ve bu yıl 64.'sü gerçekleştirilen Türkiye Jokey Kulübü Koşusu (Açık-G1), 24 Eylül pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, programın 5. mücadelesi olarak saat 16.30'da gerçekleşti. 

İlk kez 1954 yılında William Giraud'un LUTTEUR isimli safkanının kazandığı bu önemli koşuya, geçmiş koşu performansları birbirinden başarılı tamamı erkek 8 safkan katıldı. 2017 yılı Türkiye Jokey Kulübü Koşusu'nu (Açık – G1) Özer İncegül'ün sahibi olduğu, Cengiz Yılmaz tarafından yetiştirilen, Nurullah Güven'in antrene ettiği 4 yaşındaki doru erkek safkan SERHUNCAN (Mountain Cat - Fincan / Devir) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanarak bu önemli koşudan zaferle ayrıldı. Yarış yaşamının en önemli koşu galibiyetine ulaşan SERHUNCAN son olarak, 29 Temmuz tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Uzun Yayla Koşusu'nu (KV-8) Sadettin Boyraz idaresinde kazanmayı başarmıştı.

2012 yılında MITICO, 2013 yılında TALİP HAN, 2014 yılında VILLAGE WIND, 2015 yılında ENYALIOS ve son olarak geçtiğimiz yıl FLY BY ME isimli safkanların galibiyeti ile sonuçlanan, çim pistte 2400 metre mesafedeki Türkiye Jokey Kulübü Koşusu’nda, Akın Sözen idaresindeki doru erkek safkan OĞLUM BERAT (Victory Gallop - Halling Charge / Halling) ikinci olurken, iç kulvara yakın safkanlardan VICTORY IS OURS (Victory Gallop - Lovely Doyoun / Doyoun) Halis Karataş ile üçüncü, koşuya katılan tek 3 yaşlı safkan konumundaki, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren FINESSE (Luxor - Flying Saucer / Eagle Eyed) tabelayı tamamlayan isim oldu.

400.000 TL birincilik ikramiyeli TJK Koşusu’nda kazanan SERHUNCAN fotoyu geçerken kronometreler 2.29.30'u gösterdi. Bu önemli koşuda farklar 1 Boy - Boyun - Boyun ise şeklinde kayıtlara geçti.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |