TJK TV

Eski Başkanlarımızdan K. Sahir Kurutluoğlu Koşusu'nu TOPANGA kazandı

Eski Başkanlarımızdan K. Sahir Kurutluoğlu Koşusu'nu TOPANGA kazandı

 

1 Ekim Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen 8 koşulu yarış programının en önemli mücadelesi olan K. Sahir Kurutluoğlu Koşusu, saat 16.30'da 2 yaşlı İngiliz taylarının katılımıyla gerçekleşti.

 

 

1962-1966 yıllarında Kulübümüz Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş  K. Sahir Kurutluoğlu adına, programın 6. koşusu olarak gerçekleşen mücadeleyi (Açık-G3Nancy Kibar'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek tay TOPANGA (Dr Fong - Pergola / Mtotojokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. Yarış yaşamının 3., ve en önemli koşu galibiyetine ulaşan TOPANGA ayrıca, 2 Ağustos tarihinde katıldığı M. Halim Celaloğlu Koşusu'nu da (KV-7) kazanmayı başarmıştı.

 

Koşunun videosu için tıklayınız...

 

Kum (Sentetik) pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen ve 130.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya 6 tay katıldı. Kazanan TOPANGA arkasında  ikinciliği, Halis Karataş idaresindeki INDIAN DADY (Green Gönen - Lakshmi / Barathea) elde ederken, GANANDO SOLO (Church Pictures - Summer Sun / Galetto) Uğur Polat ile üçüncü, bu önemli koşuya Sadettin Boyraz ile katılan ÖMER IN MY HAEART (Artie Schiller - Patsy Ann / Yankee Gentleman) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

 

Koşuyu kazanan  TOPANGA için bitiriş derecesi 1.23.49 olurken, farklar 3 Boy - 3,5 Boy - Baş şeklinde sonuçlandı. 

 

 

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına, Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün'e kupasını, Kulübümüz Asli Üyesi Sadettin Sükan verdi.

 

 

Törene, Kulübümüz Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile Asli Üyemiz Sadettin Sükan'ın eşi Beyhan Sükan da katıldı. 

 

 

KEMAL SAHİR KURUTLUOĞLU

 

Kemal Sahir Kurutluoğlu, 1910 yılında Kırşehir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Bafra ve Uzunköprü Cumhuriyet Savcılığı, Yargıtay Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Serbest Avukatlık, 8. Dönem Kırşehir Milletvekilliği, Kurucu Meclis Cumhuriyet Halk Partisi Temsilciliği, Basın Yayın ve Turizm ile Adalet Bakanlığı yaptı. 1962 yılında TJK Asli Üyesi seçilen Kurutluoğlu, 1962-1966 yıllarında TJK Başkanlığı da yapmıştır. 1992 yılında vefat eden atçı, yetiştirici ve siyaset adamı Kemal Sahir Kurutluoğlu'nu, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Amisos55: Teşekkürler.. |Admin: Tebrikler |Admin: Tebrikler |63bayuzman33: Kendi gurubumda 10 kara kraliç ... |63bayuzman33: Teşekkürler arkadaşlar |