TJK TV

Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesinin 2.si İzmir'de Başladı

Türkiye Jokey Kulübü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve İş-Kur’un işbirliğiyle ortak gerçekleştirilen “Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor” projesi kapsamındaki lisanslı programın ikincisi İzmir'de başladı. 

Proje kapsamında İzmir Şirinyer Hipodromu’nda 21 kursiyer kadın seyis adayı, 2 Ekim 2017 Pazartesi günü ders başı yaptı. 

İlk gün sebebiyle bir açılış organizasyonu gerçekleştirildi. Organizasyona; İzmir Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Musa Bakan, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Karabağlar Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Biberci, İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan, İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Cemil Çumak, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ali Ateş, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdür Vekili Ayşe Şener Denizli açılışa katıldı.

Türkiye’de lisanslı kadın seyis programının ikinci etabı olarak İzmir'de başlayan eğitimde; 45 pratik ve teori dersi, 46 günlük periyotta, 360 saatte tamamlanacak. Programı başarıyla tamamlayanlar, lisanslı kadın seyis sertifikası alacak.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |