TJK TV

Byerley Turk Koşusu'nu ULAN BATOR Kazandı

1700'lü yıllardan günümüze kadar kan hattı devam etmekte olan, "Thoroughbred/Safkan At" olarak nitelendirilen ve Türkiye'den batıya ulaşmış üç aygırdan biri olan Byerley Turk adına düzenlenen koşu, 6 Ekim Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

Safkan İngiliz atlarının soy kurucu 3 aygırından biri ve en eskisi olan Byerley Turk adına düzenlenen koşunun 12.’si, son derece keyifli bir mücadeleye sahne oldu. 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının İstanbul yarış sezonundaki son G1 mücadelesi olan Byerley Turk Koşusu'nu (Açık-G1), Hatice Yıldız'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, 3 yaşındaki doru erkek safkan ULAN BATOR (Luxor - Gençceren / Kaneko) jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde kazanmayı başardı. Üst üste 3., toplamda ise 9. birinciliğine uzanan Luxor temsilcisi son olarak, 21 Eylül tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Koşusu'nu (A3), bugünkü jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Kum (Sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 10 atın start aldığı koşunun kazanan ULAN BATOR ardında ikinciliğini, dış kulvarda yer alan FINESSE (Luxor - Flying Saucer / Eagle Eyed) Selim Kaya idaresinde elde ederken, bu iki safkanın iç kulvarında yer alan doru erkek safkan ABBAS YOLCU (Mountain Cat - Lifechain / Abbas) Ahmet Çelik ile üçüncü, Gökhan Kocakaya ile bu önemli mücadelede start alan VICTORY IS OURS (Victory Gallop - Lovely Doyoun / Doyoun) ise  tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan ULAN BATOR için koşunun bitiriş derecesi 2.04.36 olurken, farklar Burun - 1/2 Boy - Uzak şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |