TJK TV

Yusuf Dikman Koşusu'nda kazanan WHITE FIRE Oldu

Üst düzey koşuların gerçekleştiği 6 Ekim Cuma İstanbul yarış programında, gecenin bir diğer önemli mücadelesi olan Yusuf Dikman Koşusu, programın 8. mücadelesi olarak saat 20.30'da düzenlendi.

Son metrelerde yaptığı etkili atakları ile 2017 yılı Yusuf Dikman Koşusu'nu (KV-6/D) Vefa İbrahim Aracı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, kır dişi tay WHITE FIRE (Native Khan - Without You / Selkirk) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başardı. Yarış yaşamının 5. startından 2. ve en önemli birinciliğini çıkarmayı başaran WHITE FIRE son olarak 21 Eylül tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Şartlı - 4 mücadeleyi dördüncü olarak tamamlamıştı.

Kum (sentetik) pistte 1200 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 53.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 2 yaşlı  7 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, TOTEM (Pardon - Niobe / Eagle Eyed) elde ederken, koşudaki bir diğer kır safkan GÜMÜŞ KAFES (Perfecto  -Cadika / Sri Pekan) üçüncü, GÜLMELEK (Mendip - Miss Disco / Gold Away) isimli tay ise tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan WHITE FIRE için koşunun bitiriş derecesi 1.12.45 olurken, farklar 3,5 Boy - 1,5 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Amisos55: Teşekkürler.. |Admin: Tebrikler |Admin: Tebrikler |63bayuzman33: Kendi gurubumda 10 kara kraliç ... |63bayuzman33: Teşekkürler arkadaşlar |