TJK TV

Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu'nu MISS PLANET Kazandı

Yetiştiricilik ve yarışçılık başta olmak üzere atçılığın her konusuna ilgi gösteren ve çok sayıda yarış atı sahibi olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 1971 yılında resmi ziyaret için geldiği Ankara’da, eşi Prens Philip ve dönemin Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay ile birlikte Ankara Hipodromu’nda yarışları izlemiştir. Bu vesile ile 1971 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürülmekte olan Kraliçe II. Elizabeth Koşusu, 7 Ekim Cumartesi günü, 2 yaşlı İngiliz taylarının katılımı ile Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıl Gazi Koşusu şampiyonu PIANO SONATA isimli safkanın kazandığı Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu'nun (Açık-G2/ULS) 2017 yılı galibi, Vefa İbrahim Aracı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru dişi tay MISS PLANET (Native Khan - White Lily / Shining Wolf) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. Başarılı tay elde ettiği bu koşu galibiyetiyle üst üste üçüncü Grup koşu zaferine de ulaşmış oldu. (Karayel Koşusu (G1) - 15 Temmuz Şehitleri Koşusu (G2))

MOON FATHER isimli tayın start almadığı, 200.000 TL birincilik ikramiyeli koşu, 1400 metre çim pistte, 2'si dişi 5'i erkek toplam 7,  2 yaşlı İngiliz tayının katılımıyla düzenlendi. Kazanan MISS PLANET isimli tay arkasında ikinciliği, CİVANIM (Victory Gallop - Sipse / Perfect Storm) Gökhan Kocakaya idaresinde elde ederken, süratli tay AKON (Pressing - Miss Elliott / Common Grounds) Furkan Yüksel idaresinde üçüncü, son atakları ile, bu önemli mücadelede Ayhan Kurşun ile boy gösteren HAFO (Win River Win - Waffle / Sri Pekan) tabelayı tamamlayan tay oldu.

Koşuyu kazanan MISS PLANET için bitiriş derecesi  1.22.84 olurken, farklar 1,5 Boy - 2 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Philadelphia... |Amisos55: son ayak 1-13 Eküri idi gözünü ... |İso2: Kenilworth... |İso2: Finger... |İso2: Bu kupon 4.ayaktan 2 misli 77, ... |