TJK TV

Harem Koşusu'nda Zaferin Adı "ISKRA"

3+ yaşlı dişi safkan İngiliz atlarının, İstanbul yarış sezonu içerisindeki 2 (G1) yarışından biri olan Harem Koşusu, 8 Ekim Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlendi.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak, 3+ yaşı 13 safkan İngiliz dişi atının, kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Harem Koşusu'nu (Açık-G1/D) dış kulvardan yaptığı etkili ataklar sonucunda, Mustafa Ülkan Delikan'ın sahibi olduğu, Lindum Partnership tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise Derya Ergin'in yaptığı 4 yaşındaki doru kısrak ISKRA (Mount Nelson - Euro Empire / Bartok) jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı. Yarış yaşamının 5. ve en önemli koşu galibiyetine ulaşmayı başaran ISKRA ayrıca, 4 Haziran tarihinde katıldığı A. Cemal Kura Koşusu'nu (G3), bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Çim pistte 2100 metre mesafe üzerinden düzenlenen ve 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan bu önemli koşuyu kazanan ISKRA ardında ikinciliğini,  Gülerce ekürisi safkanlarından TATVAN İNCİSİ (Scarface - Hanımkız / Always A Classic) Selim Kaya ile elde ederken, Gökhan Kocakaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren KAİNAT (Dai Jin - Fuss Cat / Always A Classic) üçüncü, Kemal Kurt ekürisinin koşuda yer alan 4 kısrağından biri olan SWEET DEVOTION (Kurtiniadis - Fors / Manila) ise Ayhan Kurşun idaresinde  tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan ISKRA  için koşunun bitiriş derecesi 2.13.94 olurken, farklar 1,5 Boy - Burun - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |