TJK TV

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu'nu OĞLUM BERAT Kazandı

12 Ekim Perşembe günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenen ve sezonun 3+ yaşlı safkan İngiliz atları için önemli sınavlarından biri olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu, programın 8. mücadelesi olarak saat 16.30'da gerçekleşti.

Başarılı kariyere sahip 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının keyifli mücadelesine sahne olan 2017 yılı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu'nu (Açık-A3) Bülent Doğan'ın sahibi olduğu, İ. Halil Kendirci tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki doru erkek safkan OĞLUM BERAT (Victory Gallop - Halling Charge / Halling) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazanmayı başardı. 5 koşu aranın ardından yeniden birincilikle tanışmayı başaran safkan son olarak, 8 Temmuz tarihinde yine aynı pist ve mesafedeki Fevzi Çakmak Koşusu'nu (G2) kazanmayı başarmıştı.

Çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 115.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 6 atın start aldığı koşunun kazanan OĞLUM BERAT ardında ikinciliğini, Furkan Yüksel idaresindeki BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy - Best Queen / Kayabey) elde ederken, Ahmet Çelik ile bu önemli mücadelede boy gösteren YILDIRIMBEY (Sabırlı - Dicoş / Sun Music) üçüncü, TAMBORA (Unaccounted For - Lady Elemis / Rakan)  ise Halis Karataş idaresinde  tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan OĞLUM BERAT için koşunun bitiriş derecesi 2.00.06 olurken, farklar 1/2 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Amisos55: Ülkemiz çok büyük bir felaket ... |mandrake: Böyle de kötü ancak ben yatarı ... |Maneko: tşk ederim mandrake |İso2: Teşekkürler, Maneko bey... |Maneko: Tebrikler |