TJK TV

Kanuni Sultan Süleyman Koşusu'nu MADRABAZ Kazandı

4+ yaşlı safkan Arap atları için, İstanbul yarış sezonu içerisindeki en önemli randevularından biri olan ve sonucu merakla beklenen Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman Koşusu, 8 koşulu yarış programının 4. mücadelesi olarak saat 15.30'da gerçekleşti.

Osmanlı İmparatorluğunun en ünlü, ayrıca İmparatorluğun en uzun süre görev yapan padişahı Kanuni Sultan Süleyman adına düzenlenen koşuyu (Açık-G1/DHÖ), Ersan Üldes'in sahibi olduğu, Akademik Fc Reklam Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen kır erkek safkan MADRABAZ (Turbo - Alsevda / Albatur) jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazanmayı başardı. Yarış kariyerinin en önemli başarısına ulaşan MADRABAZ son olarak, 27 Eylül tarihinde katıldığı Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu'nu (G2), bugünkü jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Kum (Sentetik) pistte 1500 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 400.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 4+ yaşlı 10 safkan Arap atının start aldığı koşunun kazanan MADRABAZ ardında ikinciliğini, Selim Kaya idaresindeki CANKARDEŞLER (Yalaz - Bedel 2 / Tunca) elde ederken, dış kulvardan etkili ataklar sergileyen Halis Karataş idaresindeki FİRİKYA (Ağa Karaca - K. Irak 55 / Bodrum) üçüncü, bu önemli koşuda Ahmet Çelik ile boy gösteren DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan MADRABAZ  için koşunun bitiriş derecesi 1.38.79 olurken, farklar Baş - 2,5 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: son ayak ilk atım 14 ama 11 va ... |mandrake: Tebrikler |Amisos55: BRAVOO |Newcastle: Tsk ederim |Admin: Tebrikler |