TJK TV

TJK Eski Başkanlarımızdan Zühtü Erişen Koşusu’nu FLASHING GIRL Kazandı

1975 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı yapan Zühtü Erişen anısına düzenlenen koşu (Açık - G3 / D) bu yıl 15 Ekim Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıl MANDARİN isimli kısrağın zaferle ayrıldığı Zühtü Erişen Koşusu'nun 2017 yılı galibi (Açık-G3/D) Yakup Elğaç'ın sahibi olduğu, Yavuz Çiftçi tarafından yetiştirilen al dişi tay FLASHING GIRL (Luxor - Umutlu / Strike The Gold) oldu. Jokeyi Ahmet Çelik ile bu önemli koşudan zaferle ayrılan tay son olarak, 2 Eylül tarihinde, yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı KRA Koşusu'nu (KV-8) bugünkü jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazanmayı başarmıştı.

3 yaşlı İngiliz dişi taylarının birincilik için mücadele verdiği koşu, çim pistte 1600 metre  mesafede üzerinden düzenlendi. Kazanan FLASHING GIRL isimli kısrağın arkasında ikinciliği, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren MISS HELIN (Bin Ajwaad - Golden Victory / Acclamation) elde ederken, bu iki tayın hemen arkasında yer alan HARD GOLD (Luxor - Celeste / Vettori) Furkan Yüksel ile üçüncü, Mustafa Çiçek ile Zühtü Erişen Koşusu'nda start alan YAĞMURUN FISILTISI (Scream to Scream - Velo Breeze / Velociraptor)ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
 
130.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan FLASHING GIRL için koşunun bitiriş derecesi 1.36.00 olarak kayıtlara geçerken, farklar Baş - 2,5 Boy - 1 Boy şeklinde oluştu. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |