TJK TV

Haralar Koşusu'nda zafere DÜŞLEM Uzandı

Kanuni Sultan Süleyman Koşusu ile birlikte, 15 Ekim Pazar İstanbul yarış programında yer alan bir diğer (G1) mücadele olan Haralar Koşusu, saat 17.00'de geçmiş koşu performansları başarılı tayların katılımıyla gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıl DENİZİM isimli safkanın kazandığı, 3 yaşlı Arap tayları için İstanbul yarış sezonu içerisindeki en önemli sınavlardan biri olan Haralar Koşusu'nu (Açık-G1/DHÖ) Ergun Kalabak'ın sahibi olduğu, Mustafa Kaya tarafından yetiştirilen kır dişi tay DÜŞLEM (Turbo - Edo / Evren I) jokeyi Selim Kaya ile kazanmayı başardı. 2006 yılında bu önemli koşuyu UFUKBİR isimli safkan ile kazanan Selim Kaya, ikinci Haralar Koşusu galibiyetine DÜŞLEM ile ulaşmış oldu. Koşuya katılan tek dişi tay olan DÜŞLEM son olarak,15 Eylül tarihinde katıldığı Cahide Koşusu'nu (G2) ikinci olarak tamamlamıştı.

Kum (Sentetik) pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3 yaşlı 10 tayın start aldığı koşunun kazanan DÜŞLEM ardında ikinciliğini, Gökhan Kocakaya idaresindeki AKKULA (Turbo - Kalebatur / Haberbatur) elde ederken, ALTEPE (Yalaz - Demir Altun / Gobakbey) Ahmet Çelik ile üçüncü, Halis Karataş ile bu önemli koşuya katılan SELKUT (Özgünhan - K. Irak 51 / Arslanbey) ise  tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan DÜŞLEM için koşunun bitiriş derecesi 1.32.43 olurken, farklar 3,5 Boy - 1 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

..: Amisos55 :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: mükemmel |admin: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |