TJK TV

Şevket Belgin Koşusu'nu TOMİRİS Kazandı

2001 yılında kaybettiğimiz merhum Asli Üyemiz Şevket Belgin adına düzenlenen koşu, 18 Ekim Çarşamba akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

9 koşulu İstanbul yarış programının 7. mücadelesi olarak gerçekleşen 2017 yılı Şevket Belgin Koşusu'nu (KV-7/DVefa İbrahim Aracı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu al dişi tay TOMİRİS (Native Khan - Infinity / Common Grounds) jokeyi Deniz Yıldız ile kazanmayı başardı. Startla beraber liderliği alan ve koşunun hiç bir yerinde bu liderliğini, hiç bir taya bırakmayanTOMİRİS, üst üste üçüncü birinciliğine Şevket Belgin Koşusu'nu kazanarak ulaştı.

 

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 60.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 2 yaşlı  8 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, NOISY(Black Bishop - Hill Point / Zaptiye) elde ederken, MOLTO BENE (Scarface - Primadonna / Halling) isimli tay üçüncü, LADY STONEHEART (Astrakhan - Trysa / Royal Abjar) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan TOMİRİS için koşunun bitiriş derecesi 1.24.42 olurken, farklar 2 Boy - 1/2 Boy - 4 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |mandrake: teşekkür ederim |Admin: Tebrikler |İso2: Antalya kuponumu yanlışlıkla 2 ... |İso2: Teşekürler, Mandrake bey bol ş ... |