TJK TV

Ankara Kalesi Koşusu'nda Zafere AYRTON Uzandı

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının, Ankara yarış sezonu içerisindeki 2 (G1) koşudan biri olan (Diğeri Yıldırım Bayezid Koşusu) Ankara Kalesi Koşusu, 21 Ekim 2017 Cumartesi günü 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlendi.

Kum pistin etkili safkanlarının bir araya geldiği, tamamı erkek 14 başarılı ismin kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Ankara Kalesi Koşusu'nu (Açık-G1) koşuya katılan 3 yaşlı 2 taydan biri olan, Gökhan Yavuzel'in sahibi olduğu, Erdem Bekmezci tarafından yetiştirilen doru erkek tay AYRTON (Victory Gallop - Fiyo / Native Procida) jokeyi Mehmet Akyavuzile kazanmayı başardı.Yarış kariyerinin en önemli koşu galibiyetine ulaşan AYRTON ayrıca, Prof. Selahattin Batu Koşusu (A3), Anavarza Kalesi Koşusu (KV-9), Batıkent Koşusu (KV-7) ve Anadolu Medeniyetleri Koşusu (KV-6) galibidir.

Kum pistte 1500 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  14 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, dış kulvardan etkili ataklar sergileyen Halis Karataş idaresindeki KINOWA(Mountain Cat - October Baby / Eagle Eyed) ve Kadir Tokaçoğlu ile bu önemli mücadelede boy gösteren ANGEL HORSE (Sri Pekan - Miss Judge / Strike The Gold) beraber paylaşırken, diğer bir 3 yaşlı tay olan CERASTES(Always A Classic - Alcina / Beau Genius) ise tabelayı Özcan Yıldırım ile tamamlayan isim oldu.

Kazanan AYRTON için koşunun bitiriş derecesi 1.33.65 olurken, farklar 1/2 Boy - Atbaşı - 2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |