TJK TV

Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı Koşuları’nın Kayıtları Belli Oldu

28 Ekim Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenecek olan, bu yıl 94. yılını kutladığımız Cumhuriyet adına düzenlenen koşu ile 79'ncu kez koşulacak Cumhurbaşkanlığı koşularının kesin kayıtları 22 Ekim Pazar günü belli oldu.

3+ yaşlı safkan Arap atlarının katılacağı Cumhuriyet Koşusu’na 12, 3 + yaşlı safkan İngiliz atlarının katılacağı Cumhurbaşkanlığı Koşusu’na ise 15safkan kayıt yaptırdı.

Ayrıca (G3Necip Fazıl Kısakürek Koşusu ile Keçiören Koşusu'nun da büyük bir heyecana sahne olması bekleniyor.

Koşuların jokey deklareleri ise 26 Ekim Perşembe günü yapılacak.

Cumhuriyet Koşusu (Açık - G1 / DHÖ)

3+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus ve birincilik ikramiyesi 1.200.000 TL olan koşu çim pistte ve 1600 metre mesafede gerçekleşecek. Saat 16.30'da başlayacak olan bu önemli koşuda; Aşemez, Bakibey, Cankardeşler, Firikya, Semend, Adını Sen Koy, Benyoğum, Bolvadin, Gözyaşı Gecesi, Gürsu, Madrabaz ve Saadın Gücü  isimli atların kaydı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Koşusu (Açık - G1 / TR)

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda sonucu merakla beklenen bir diğer önemli koşu olan Cumhurbaşkanlığı Koşusu’nda 3+ yaşlı safkan İngiliz atları çim pistte 2400 metre mesafede start alacak. Koşunun birincilik ikramiyesi 750.000 TL olarak belirlendi.

Saat 16.00'da başlayacak olan Cumhurbaşkanlığı Koşusu için, Abbas Yolcu, Baybaşkan, Blaze To Win, Impulsive, Moonbow, Oğlum Berat, Oradinario, Perfect Warrior, Serhuncan, Tambora, Victory Is Ours, Tatvan İncisi, Finesse, Piano Sonata ve Ulan Bator  isimli atların kaydı yapıldı. 

Necip Fazıl Kısakürek Koşusu (G3/ DHÖ)

Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı koşularının yanı sıra, 3 yaşlı Arap taylarının önemli mücadelelerinden biri olan (G3Necip Fazıl Kısakürek Koşusu da bu tarihi yarışçılık gününün bir diğer önemli koşusu olarak, çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleşecek. Koşunun birincilik ikramiyesi 130.000 TL olarak belirlendi.

Bu seneki koşuya; Akkula, Altepe, Artuklu, Baba Cuma, Boylam, Selkut, Sinanlı, Yeltay, Yetim Ahmet ve Zamana Karşı isimli 10 safkan kayıt yaptırdı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |