TJK TV

2 Yaşlı Taylarda Yeni Şampiyon RHYTHM DIVINE

2 yaşlı safkan İngiliz taylarında, sezonun en başarılı isminin belli olacağı ve bu yıl 80. kez düzenlenen Çaldıran Koşusu, 22 Ekim Pazar günü saat 16.00'da, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

Sezonun en başarılı 2 yaşlı İngiliz taylarını İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bir araya getiren,  10’u erkek, 5’i dişi olmak üzere 15 başarılı tayın birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı 80. Çaldıran Koşusu’nda zafere, Murat Çağımnı'nın sahibi olduğu, Oğuz Yalçın tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise Ferhat Taş'ın yaptığı doru erkek tay RHYTHM DIVINE(Torok - Stainless / Unaccounted For) jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde uzandı.

Tayları, geçtiğimiz yıl yarış sahasına gelen TOROK'un 2017 yılı Gazi şampiyonu PIANO SONATA'dan sonra G1 koşu kazanan ikinci temsilcisi olan RHYTHM DIVINE, kariyerinin 5. yarışından 3. ve en önemli koşu galibiyeti elde etmiş oldu. Daha önce İstanbul pistinde start almayan tay, 12 Eylül tarihinde Kocaeli Hipodromu'nda katıldığı FICAC Koşusu'nu (KV-8) kazanmayı başarmıştı. RHYTHM DIVINE son olarak ise 29 Eylül tarihinde start aldığı Kayı Koşusu'nu (A2) ikinci olarak tamamlamıştı.

2010 yılında GÖKÇENİL, 2011 yılında KALİMDOR, 2012 yılında TALİP HAN, 2013 yılında BLAZE TO WIN, 2014 yılında BİCİ BİCİ, 2015 yılında GRAYSTORM ve son olarak 2016 yılında WANETA isimli safkanların kazandığı Çaldıran Koşusu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlendi. 500.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 2 yaşlı  15 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, Aracı ekürisi taylarından MISS PLANET (Native Khan - White Lily / Shining Wolf) Ahmet Çelik idaresinde elde ederken, üçüncülük ve tabelanın son basamağı içinse BAYEZID (Most Improved - Hurrem Sultan / Dylan Thomas) ve RUN FOR DERYA (Victory Gallop - Strong Hope / Perfect Storm) "At başı" olarak tabelayı tamamlayan taylar oldular.

Kazanan RHYTHM DIVINE için koşunun bitiriş derecesi 1.36.48 olurken, farklar 5 Boy - 1/2 Boy - Atbaşı  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |