TJK TV

Çankaya Koşusu'nu PRINCESS DI Kazandı

26 Ekim Perşembe günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenen ve programın tek kupalı mücadelesi olan Çankaya Koşusu, saat 16.00'da, 3+ yaşlı safkan dişi İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleşti.

Başarılı kısrakların bir araya geldiği 2017 yılı Çankaya Koşusu'nu (Açık-A2/D) Murat Akça'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, 3 yaşındaki doru dişi tay PRINCESS DI (Kaneko - Keepin Company / Mineshaft) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı. Yarış yaşamının 11. ve en önemli koşu galibiyetine ulaşan PRINCESS DI son olarak, 22 Ağustos tarihinde katıldığı Beypazarı Koşusu'nu (KV-8) Sadettin Boyraz idaresinde kazanmayı başardı.

Kum pistte 1500 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 170.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  11 kısrağın start aldığı Çankaya Koşusu'nda ikinciliği, koşuda yer alan bir diğer 3 yaşlı taylardan olan GIPSY DANGER(Lion Heart - Madam P / Silver Hawk) Ahmet Çelik idaresinde elde ederken, son atakları ile FLYING BIRD (Lion Heart - Mary Kies / Opening Verse) Özcan Yıldırım ile üçüncü, Çankaya Koşusu'na Furkan Yüksel ile katılan eküri safkanlardan ALL I NEED (Dehere - Promenade Again / Wild Again) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan PRINCESS DI için koşunun bitiriş derecesi 1.34.67 olurken, farklar 4 Boy - 2,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |